PORTÁŠKY 2015 ŠvP 8. - 12. 6. 2015

4. den 11. 6. 2015

Posíláme poslední pozdrav z Portášek:-)

Dopoledne jsme hledali poklad, který nám Ferda schoval v lese. A našli jsme! Po poledním odpočinku jsme šli k potůčku sbírat vzácné Krakonošovy kamínky a dostali jsme další a poslední vzkaz od Ferdy. Beruška ho zamkla a my máme najít klíče od jeho vězení a vysvobodit ho. Klíče jsme našli všechny a s jejich pomocí jsme Ferdu vysvobodili. A hurá na párty s Ferdou, kde jsme se rozloučili s letošní školkou v přírodě a už se těšíme na příští v dalším školním roce. 

Zítra se na vás všechny moc těšíme! Přijedeme ve 12. 30 hodin ke školce:-)

Hezký večer a dobrou noc.


 

3. den 10. 6. 2015

Horalové zdraví Prahu:-)

Dnešním úkolem od Ferdy bylo vystoupat na nejvyšší horu Čech - Sněžku a najít zrcátko pro Berušku.

A jak se nám to podařilo, můžete vidět v našem videu - odkaz ZDE.

Dnešek jsme si užili, děti jsou velmi spokojené, zítra se zase ozveme:-)

Pa a dobrou noc!

2. den 9. 6. 2015

Zdravíme do Prahy!

Dnes nám počasí nepřálo, pršelo celý den,byla zima a vítr. Takže jsme dnes plnili úkoly od Ferdy na chalupě. Prvním úkolem bylo vyrobit tričko s Ferdou Mravencem. Tak jsme dopoledne tvořili, kreslili, zpívali a hráli hry. Po obědě nám Ferda nechal další vzkaz, ve kterém nás pozval do kina na pohádku s Krakonošem. Po pohádce nás čekala sladká tečka v podobě výborných borůvkových knedlíků. Potom už jsme se šli zachumlat do našich pelíšků, abychom se pořádně vyspali na zítřejší plánovaný výlet a další úkoly od Ferdy.

I přes nepřízeň počasí se máme dobře a všem posíláme pusu na dobrou noc :-).


 

1. den 8. 6. 2015

Ahoj všichni v Praze!

Tak už jsme v pořádku dorazili na horskou chatu Portášky. Hned jak jsme přijeli, tak jsme si pochutnali na rajské omáčce s knedlíkem a po poledním odpočinku už nás čekala první výprava s Ferdou Mravencem, který nás letos bude na naší školce v přírodě doprovázet. Dnes nám napsal dopis, kde nás vyzval, abychom prozkoumali blízké okolí naší chaty. To se nám moc líbilo, a také jsme postavili pro Ferdu a jeho kamarády v lese domečky.

Posilnili jsme se chlebem se sýrem a šunkou a zeleninkou. Pak se venku zatáhlo a začalo foukat a my jsme se vrátili na večeři, bylo výborné rizoto se sýrem a ovocný kompot. Pak už jsme šli do svých pokojů, kde jsme se umyli a ještě nás čekali pohledy od maminek a tatínků.

Už se těšíme na zítřek, co si pro nás Ferda zase připraví:-)

Tak dobrou noc vám všem a zítra se zase ozveme.


 

 

 

Kontakt

MŠ Kytlická Kytlická 757
Praha 9 - Prosek
19000


+420 725 531 875
+420 222 764 491

IČO: 71 29 40 66
mskytlicka@seznam.cz